Az iskola neve: Bajza Lenke Általános Iskola PC 1501

Az iskola címe: 2116 Zsámbok Bajza Lenke tér 17.

Az iskola OM azonosítószáma:032388 

Az iskola fenntartója és működtetője a Dunakeszi Tankerületi Központ

Tanév megnevezése: 2018/2019      

A szervezeti és működési szabályzat, a házirend és a pedagógiai program.

Az iskola honlapján, az alapdokumentumok között megtalálható.

www.iskola.zsambok.hu

 

A betöltött munkakörök alapján a pedagógusok iskolai végzettsége és szakképzettsége

A betöltött munkakörök alapján a nevelő és oktató munkát segítők száma, iskolai végzettsége és szakképzettsége

 

Pedagógusok által ellátott tantárgyak és szolgáltatások1

16 fő

Végzettség, szakképzettség

Tanítók

6 fő

1 fő főiskola, tanító, pedagógia műveltségi terület; PED.I.

1 fő főiskola, tanító ember és társadalom műveltségi terület, sonderpedagógus, PED I.

1 fő főiskola, tanító, gyakorlatvezető tanító, szakvizsgázott pedagógus PED II.

1 fő főiskola, tanító, rajz szakos általános iskolai tanár, fejlesztő pedagógus PED.II.

1 fő tanító főiskola, ember-és társadalomismeret műveltségterület; földrajz szakos általános iskolai tanár, szakvizsgázott pedagógus kétnyelvű nyelvtanító (angol) szakterületen  PED.I.

1 fő tanító főiskola, angol műveltség terület; magyar nyelv és irodalom műveltség terület, angol szakos általános iskolai tanár; nyelv-és beszédfejlesztő pedagógus, szakvizsgázott pedagógus PED.II.

(felsőben dolgozik)

Magyar nyelv és irodalom

3 fő

1 fő egyetem, magyar nyelv-és irodalom szakos bölcsész és középiskolai tanár, főiskola: magyar-történelem szakos általános iskolai tanár, közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus MESTERPEDAGÓGUS

1 fő főiskola magyar – orosz - angol szakos általános iskolai tanár PED.II.

1 fő tanító főiskola, angol műveltség terület; magyar nyelv és irodalom műveltség terület, angol szakos általános iskolai tanár; nyelv-és beszédfejlesztő pedagógus, szakvizsgázott pedagógus PED.II.

Matematika

2 fő

1 fő főiskola matematika- fizika-számítástechnika szakos általános iskolai tanár PED.II.

1 fő egyetem, okleveles matematikatanár, főiskola: matematika- ének-zene szakos általános iskolai tanár, közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus PED.II.

Történelem

2 fő

1 fő egyetem, magyar nyelv-és irodalom szakos bölcsész és középiskolai tanár, főiskola, magyar-történelem szak, közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus MESTERPEDAGÓGUS

1 fő egyetem történelemtanár, földrajztanár PED.I.

Angol nyelv

3 fő

1 fő főiskola magyar- orosz - angol szakos általános iskolai tanár, PED.II.

1 fő tanító főiskola, angol műveltség terület; magyar nyelv és irodalom műveltség terület, angol szakos általános iskolai tanár; nyelv-és beszédfejlesztő pedagógus, szakvizsgázott pedagógus PED.II:

1 fő tanító főiskola, ember-és társadalomismeret műveltségterület; földrajz szakos általános iskolai tanár, szakvizsgázott pedagógus kétnyelvű nyelvtanító (angol) szakterületen  PED.I.

Kémia

1 fő

1 fő főiskola biológia-kémia szakos általános iskolai tanár PED.I.

Biológia

1 fő

1 fő főiskola biológia-kémia szakos általános iskolai tanár PED.I.

Testnevelés

1 fő

1 fő főiskola biológia-testnevelőtanár szakos általános iskolai tanár, egyetem okleveles  testnevelő  PED.I.

Földrajz

2 fő

1 fő tanító főiskola, ember-és társadalomismeret műveltségterület; földrajz szakos általános iskolai tanár, szakvizsgázott pedagógus kétnyelvű nyelvtanító (angol) szakterületen  PED.I.

1 fő egyetem földrajztanár, történelemtanár PED.I.

Informatika

1 fő

1 fő főiskola matematika- fizika-számítástechnika szakos általános iskolai tanár PED.II.

Rajz

1 fő

1 fő tanító, rajz szakos általános iskolai tanár PED.II.

Ének-zene

1 fő

1 fő egyetem okleveles matematikatanár, főiskola: matematika- ének-zene szakos általános iskolai tanár, közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus PED.II.

Néptánc

1 fő

1 fő főiskola tanító és néptánctanár (óraadó) PED.I.

Napközis foglalkozás

2 fő

1 fő főiskola, szociálpedagógus, sonderpedagógus PED.I.

1 fő főiskola, szociálpedagógus PED.I.

Tanulószoba

2 fő

1 fő egyetem földrajztanár, történelemtanár PED.I.

1 fő egyetem, portugál- orosz szakos tanár PED. I.

Iskolatitkár

1 fő

Végzettség, szakképzettség

Iskolatitkár

1 fő

1 fő középiskolai érettségi

 NOMS

1 fő

Végzettség, szakképzettség

Pedagógiai asszisztens

1 fő

1 fő gimnáziumi érettségi (félállásban)

Pszichológus

1 fő

1 fő egyetem pszichológus (heti 4 órában)

Technikai alkalmazottak száma

4 fő

Végzettség, szakképzettség

Takarítók

3 fő

3 fő szakiskolai végzettség

Karbantartó

1 fő

1 fő gimnáziumi érettségi

 Tanulócsoportok

 

Tanulócsoport megnevezése

Képzési típus

Tanuló

létszám

1.

1.osztály

Általános tantervű

17

2.

2.osztály

Általános tantervű

14

3.

3.osztály

Általános tantervű

18

4.

4.osztály

Általános tantervű

23

5.

5.osztály

Általános tantervű

15

6.

6.osztály

Általános tantervű

19

7.

7.osztály

Általános tantervű

23

8.

8.osztály

Általános tantervű

22

 

Tanulólétszám

151

Kompetenciamérés 6., 8. és évfolyamon 2017-ben

Az intézmény létszámadatai

Évfolyam

Képzési forma

Tanulók száma

Összesen

A jelentésben szereplők

6.

általános iskola

23

20

8.

általános iskola

15

10

Átlageredmények

Mérési terület

Évfolyam

Átlageredmény (megbízhatósági tartomány)

Az intézményben

Országosan

Matematika

6.

1489 (1405;1580)

1497 (1496;1498)

8.

1474 (1338;1596)

1612 (1611;1613)

Szövegértés

6.

1417 (1332;1514)

1503 (1502;1505)

8.

1379 (1279;1493)

1571 (1570;1572)

Az intézmény eredménye nem különbözik szignifikánsan az adott értéktől

Az intézmény eredményénél szignifikánsan magasabb az adott érték

A telephely eredménye a tanulók CSH-indexének tükrében

Mérési terület

Évfolyam

A tényleges eredmény a várhatóhoz képest

Országos regresszió alapján

A megfelelő képzési

forma/településtípus

telephelyeire illesztett regresszió alapján

Matematika

6.

   

8.

   

Szövegértés

6.

   

8.

   

 A telephelyeredménye nem különbözik szignifikánsan az elvárhatótól

 

Kompetenciamérés 6., 8. és évfolyamon 2016-ban

 

Kompetencia terület

Országos átlag (megbízhatósági tartomány)

Elvárható eredmény

Intézményi tényleges eredmény (megbízhatósági tartomány)

6. évfolyam

Szövegértés

1494 (1493-1496)

Az iskola eredménye szignifikánsan az elvárható tartományában van

1387 (1313-1467)

Matematika

1486 (1485-1487)

Az iskola eredménye szignifikánsan az elvárható tartományában van

1472 (1391-1549)

8. évfolyam

Szövegértés

1568 (1567-1569)

Az iskola eredménye szignifikánsan az elvárható tartományában van

1524 (1462-1678)

Matematika

1597 (1596-1598)

Az iskola eredménye szignifikánsan az elvárható tartományában van

1584 (1549-1618)

Kompetenciamérés 6., 8. és évfolyamon 2015-ben

Kompetencia terület

Országos átlag

Elvárható eredmény

Intézményi tényleges eredmény

6. évfolyam

Szövegértés

1488

1262-1435

1355

Matematika

1497

1313-1509

1404

8. évfolyam

Szövegértés

1567

1459

1482*

Matematika

1618

1523

1541*

 * jobb az eredmény az elvárhatónál

Kompetenciamérés 6., 8. és évfolyamon 2014-ben

Kompetencia terület

Országos átlag

Elvárható eredmény

Intézményi tényleges eredmény

6. évfolyam

Szövegértés

1481

1427-1432

1446*

Matematika

1491

1454-1458

1517*

8. évfolyam

Szövegértés

1557

1481

1545*

Matematika

1617

1531

1620*

 * jobb az eredmény az elvárhatónál

* jobb az eredmény az országos átlagnál

Kompetenciamérés 6., 8. és évfolyamon 2013-ban

Kompetencia terület

Országos átlag

Elvárható eredmény

Intézményi tényleges eredmény

6. évfolyam

Szövegértés

1497

1426-1430

1382

Matematika

1489

1434-1438

1427

8. évfolyam

Szövegértés

1555

1501

1553*

Matematika

1620

1588

1668*

  Kompetenciamérés 6., 8. és évfolyamon 2012-ben

Kompetencia terület

Országos átlag

Elvárható eredmény

Intézményi tényleges eredmény

6. évfolyam

Szövegértés

1472

1366-1437

1402

Matematika

1489

1329-1472

1384

8. évfolyam

Szövegértés

1567

1449

1510*

Matematika

1612

1533

1573*

 Kompetenciamérés 6., 8. és évfolyamon 2011-ben

Kompetencia terület

Országos átlag

Elvárható eredmény

Intézményi tényleges eredmény

6. évfolyam

Szövegértés

1465

1428-1429

1379

Matematika

1486

1453-1455

1437

8. évfolyam

Szövegértés

1577

1585-1593

1610*

Matematika

1601

1611-1615

1551

 

Lemorzsolódás 2017/2018-as tanévben

 

Alsó tagozat

Felső tagozat

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Létszám

16

17

20

14

19

22

21

23

1 tantárgy

0

1

0

1

0

3

0

0

2 tantárgy

0

0

0

1

0

0

0

0

3 tantárgy

0

0

0

0

0

1

0

0

3-nál

több tantárgy

1

0

0

1

1

0

0

0

Összesen:

1

0

0

3

1

4

0

0

Bukások %-ban

6

0

0

21

5

18

0

0

 

Továbbtanulók

Megnevezés

Évfolyam

2016/2017. tanév

2017/2018. tanév

 

%

%

Gimnázium

0

0

4

17

Szakgimnázium

7

47

9

39

Szakközépiskola

8

53

10

43

Nem tanul tovább

0

0

0

0

Megnevezés

Évfolyam

2014/2015. tanév

2015/2016. tanév

 

%

%

Gimnázium

8

40

1

5%

Szakközépiskola

4

20

16

76%

Szakiskola

8

40

4

19%

Nem tanul tovább

0

0

0

0

Megnevezés

Évfolyam

2011/2012. tanév

2013/2014. tanév

 

%

%

Gimnázium

7

28

2

11

Szakközépiskola

9

36

5

28

Szakiskola

9

36

11

61

Nem tanul tovább

0

0

0

0

 Megnevezés

Évfolyam

2009/2010. tanév

2010/2011. tanév

 

%

%

Gimnázium

4

15

11

55

Szakközépiskola

9

33

6

30

Szakiskola

14

52

3

15

Nem tanul tovább

0

0

0

0

Továbbtanulók után-követése

Négy tanulónkról érkezett visszajelzés középiskoláikból:

1.     tanuló: 2, 8

2.     tanuló: 3,71

3.     tanuló: 2,8

4.     tanuló: 2,73

Tanórán kívüli programok (ingyenesen igénybe vehető közoktatási szolgáltatások)

 Sorsz.:

Foglalkozás

Érintett évfolyam

Heti óraszám

1.

Felzárkóztató óra magyarból, matematikából

1-8. évfolyam

16 óra

3.

Magyar felvételi előkészítő

7.,8.  évfolyam

1 óra

4.

Matematika felvételi előkészítő

7.,8. évfolyam

1 óra

5.

Torna

4-8. évfolyam

1 óra

6.

Fiú labdarúgás

4-8. évfolyam

1 óra

7.

Énekkar

5-8. évfolyam

1,5 óra

8.

Alsós tömegsport

1-4. évfolyam

1 óra

9.

Felsős tömegsport

1-4. évfolyam

1 óra

 

 

Összesen:

23,5 óra

 Sorsz:

Foglalkozás

 

Érintett évfolyam

Heti óraszám

1.

Néptánc

1. évfolyam

1 óra

2.

Néptánc

2. évfolyam

1 óra

3.

Néptánc

3. évfolyam

1 óra

4.

Néptánc

4. évfolyam

1 óra

 

 

Összesen:

4 óra

 Sorsz.:

Foglalkozás

 

Érintett évfolyam

Heti óraszám

1.

Napközis csoport

1. évfolyam

23 óra

2.

Napközis csoport

2., 3. évfolyam

23 óra

3.

Tanulószoba

4-5. évfolyam

15 óra

4.

Tanulószoba

6-8. évfolyam

15 óra

5.

Gyógypedagógiai megsegítés

1-8 évfolyam

5 óra

6.

Fejlesztő foglalkozás

1-8 évfolyam

22 óra

7.

Logopédiai foglalkozás

1-4 évfolyam

5 óra

8.

Pszichológus

1-8. évfolyam

4 óra

Az osztályozó vizsga tantárgyankénti, évfolyamonkénti követelményeit a helyi tanterv tartalmazza, a tanulmányok alatti vizsgák tervezett ideje:

Iskolánkban az alábbi tanulmányok alatti vizsgákat szervezzük:

·       osztályozó vizsga,

·       pótló vizsga,

·       javítóvizsga.

Osztályozó vizsgát kell tennie a tanulónak a félévi és a tanév végi osztályzat megállapításához, ha a tanórai foglalkozásokon való részvétel alól fel volt mentve, engedély alapján egy vagy több tantárgy tanulmányi követelményének egy tanévben vagy az előírtnál rövidebb idő alatt tehet eleget, ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen a kétszázötven tanítási órát meghaladja, és a nevelőtestület döntése alapján osztályozó vizsgát tehet, ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja, és a nevelőtestület döntése alapján osztályozó vizsgát tehet.

Pótló vizsgát tehet a tanuló, ha valamely vizsgáról neki fel nem róható okból elkésik, távol marad, vagy a megkezdett vizsgáról engedéllyel eltávozik, mielőtt a válaszadást befejezné.

Javítóvizsgát tehet a tanuló, ha a tanév végén – legfeljebb három tantárgyból – elégtelen osztályzatot kapott.

A tanulmányok alatti vizsgákat a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet előírásaiban szereplő szabályok szerint kell megszervezni.

A vizsgák időpontját, helyét és követelményeit az érintett tanulók szüleivel osztályozó vizsga esetén a vizsgák időpontja előtt legalább egy hónappal,javítóvizsga esetén a tanév végén (bizonyítványosztáskor), de legkésőbb egy hónappal előtte közölni kell.

Az osztályozó és javítóvizsgák követelményeit az iskola helyi tantervében (a kerettantervben) szereplő követelmények alapján a nevelők szakmai munkaközösségei, illetve – amelyik tantárgynál nincs munkaközösség – a szaktanárok állapítják meg.

A tanulmányok alatti vizsgákon az alábbi tantárgyakból kell írásbeli, szóbeli vagy gyakorlati vizsgarészeket tenniük a tanulóknak:

TANTÁRGY

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

GYAKORLATI

VIZSGA

ALSÓ TAGOZAT

Magyar nyelv

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Magyar irodalom

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Angol nyelv

 

SZÓBELI

 

Matematika

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Etika

 

SZÓBELI

 

Környezetismeret

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Ének-zene

 

 

GYAKORLATI

Vizuális kultúra

 

 

GYAKORLATI

Életvitel és gyakorlat

 

 

GYAKORLATI

Testnevelés és sport

 

 

GYAKORLATI

FELSŐ TAGOZAT

Magyar nyelv

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Magyar irodalom

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Angol nyelv

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Matematika

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Etika

 

SZÓBELI

 

Történelem, társadalmi és állampolgári ismeretek

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Természetismeret

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Fizika

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Kémia

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Biológia-egészségtan

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Földrajz

ÍRÁSBELI

SZÓBELI

 

Ének-zene

 

SZÓBELI

GYAKORLATI

Hon- és népismeret

 

SZÓBELI

 

Vizuális kultúra

 

 

GYAKORLATI

Informatika

 

SZÓBELI

GYAKORLATI

Technika, életvitel és gyakorlat

 

 

GYAKORLATI

Testnevelés és sport

 

 

GYAKORLATI

 

 

A nevelési-oktatási intézmény nyitva tartásának rendje, éves munkaterv alapján a nevelési évben, tanévben tervezett jelentősebb rendezvények, események időpontjai

Az iskola épülete szorgalmi időben hétfőtől péntekig reggel 7.30 órától délután 19.00 óráig tart nyitva. Az iskola vezetőjével történt előzetes egyeztetés alapján az épület ettől eltérő időpontban, illetve szombaton és vasárnap is nyitva tartható. Szorgalmi időben hétfőtől péntekig a nyitvatartás idején belül reggel 7.30 óra és délután 15.30 óra között az iskola vezetőjének vagy helyettesének az iskolában kell tartózkodnia. A reggeli nyitvatartás kezdetétől az ügyeletes nevelők, a délután távozó vezető után a foglalkozást tartó pedagógus felelős az iskola működésének rendjéért, valamint ő jogosult és köteles a szükségessé váló intézkedések megtételére. Amennyiben az intézményvezető vagy helyettese rendkívüli és halaszthatatlan ok miatt nem tud az iskolában tartózkodni, az esetleges szükséges intézkedések megtételére az állandó helyettesítő, az iskolatitkár jogosult. Amennyiben ő sem tartózkodik az intézményben, akkor az intézményvezető a nevelőtestület egyik tagját bízza meg a feladattal. Ekkor a megbízást írásba kell foglalni, és a dolgozók tudomására hozni.

A 2018/2019-es tanév helyi rendje

A 2018/2019. tanévben a tanítási év első tanítási napja 2018. szeptember 3. (hétfő) és utolsó tanítási napja 2019. június 14. (péntek). A tanítási napok száma száznyolcvanegy nap.

A tanítási év első féléve 2019. január 25-ig tart. Az iskolák 2019. február 1-ig értesítik a tanulókat, kiskorú tanuló esetén a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.

A tanítási évben – a tanítási napokon felül – a nevelőtestület a tanév helyi rendjében meghatározott pedagógiai célra az általános iskolában hat munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel, amelyből egy tanítás nélküli munkanap programjáról – a nevelőtestület véleményének kikérésével – az iskolai diákönkormányzat jogosult dönteni, egy tanítás nélküli munkanap kizárólag pályaorientációs célra használható fel.

Tanítás nélküli munkanapok felhasználása:

1.     November 10., december 1., december 15.

2.     József Attila verseny (döntő) 2019. április 12.  (péntek)

3.     DÖK nap: Gyereknap 2019. május 24.(péntek)

4.     Pályaorientációs nap

Munkanap-áthelyezések:

2018. október 22. (hétfő) pihenőnap. Ezt a napot október 13-án (szombaton) dolgozzuk le.

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5.(hétfő).

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 3.(csütörtök).

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24.(szerda).

 

Időpont

Esemény

Felelős

Szeptember

03.

Évnyitó

Péter Lászlóné

Szilágyiné Márkus Mária

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

03.

Faliújságot készít az 1. osztály

Péter Lászlóné

03.

Szakköri jelentkezések

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

Osztályfőnökök

03.-07.

Szülői értekezletek

A 8. osztályos tanulók és szülők tájékoztatása a felvételi eljárás rendjéről

Osztályfőnökök

Szilágyiné Márkus Mária

03.

A szakkörök indítása

Szakkörök vezetői

03.

A Tóth Alapítvány meghirdetése

Szigetiné Simon Rozália

10.

Az oktatásért felelős miniszter pályázatot hirdet az Arany János Tehetséggondozó Programba, az Arany János Kollégiumi Programba, valamint az Arany János Kollégiumi-Szakközépiskolai Programba történő jelentkezésről.

Szilágyiné Márkus Mária

10.-14.

SzSzK, Alapítvány, Intézményi tanács tájékoztatása

Intézményvezető

 

Útravaló ösztöndíjprogram pályázat beadási határideje

osztályfőnökök

21.

14.00

Honismereti vetélkedő

Szigetiné Simon Rozália

Felsős osztályfőnökök

26.-29.

Határtalanul! A hetedik osztályosok kirándulása Kalotaszentkirályon

Drabos Sándorné

28.

A tanmenetek leadási határideje

Őszi Erika

28.

Szüreti felvonulás

Intézményvezető

Október

01.

Zenei világnap

Őszi Erika

01.

Faliújságot készít a 2. osztály

Vas Edit

01.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

01.

Munkaértekezlet

Intézményvezető

05.

Megemléke                     Megemlékezés a nagyszünetben az aradi vértanúkról (4. osztály)

Tóthné Kisjuhász Judit

 

Szüreti felvonulás

Osztályfőnökök

9.-10.

Őszi papírgyűjtés

Drabos Sándorné

12.

Az első osztályos DIFER mérésre javasolt tanulók. Az igazgatók a Hivatal által meghatározott módon jelentik a Hivatalnak az érintett tanulók létszámát.

Péter Lászlóné

13.

Munkanap (október 22. hétfő ledolgozása)

Pedagógusok

19.

Nemzeti ünnepünkre emlékezünk (8. osztály)

Szilágyiné Márkus Mária

20.-23.

Hosszú hétvége

 

 

Pályaválasztási kiállítás Gödöllő

Szilágyiné Márkus Mária

26.

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

26.

Jelenteni az Oktatási Hivatalnak a DIFER vizsgálatban érintett tanulók létszámát.

Intézményvezető

28.

A téli időszámítás kezdete

 

31.

Az általános iskola tájékoztatja a nyolcadikos tanulókat a felvételi eljárás rendjéről

Szilágyiné Márkus Mária

November

10.29-10-31.

Őszi szünet

 

11.05.

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

 

 

Egészségnap

Intézményvezető-helyettes

05.

Faliújságot készít a 3. osztály

Seresné Velkei Bernadett

05.

Diákközgyűlés

Intézményvezető-helyettes

12.

Fogadóóra, munkaértekezlet

Intézményvezető

14.-15.

Nyílt órák a szülőknek

 

15.

A tankönyvrendeléssel kapcsolatban a szülők és a tanulók tájékoztatása az ingyenesség feltételeiről (igénylés igénylőlap alapján)

Lapu Márta

16.

Az Oktatási Hivatal közzéteszi a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumi felvételit szervező gimnáziumok, továbbá a nyolcadik évfolyamosok számára írásbeli felvételit szervező középfokú intézmények jegyzékét.

Tóthné Kisjuhász Judit

Lapu Márta

Szilágyiné Márkus Mária

19.

Bemutató óra

Nevelési értekezlet

Szülők akadémiája

18.00: dr. Pécsi Rita előadása

Intézményvezető

23.

Megküldeni az OH részére az országos kompetenciaméréshez szükséges adatokat.

Zsolnai Nagy Zsuzsa

Intézményvezető

30.

Tankönyvrendelés: az iskolai közösségek tájékoztatása a felmérés eredményéről

Lapu Márta

30.

A DIFER vizsgálatokat a kiválasztott tanulókkal eddig kell elvégezni

Péter Lászlóné

December

03.

Faliújságot készít a 4. osztály

Péter Lászlóné

03.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

03.

Munkaértekezlet

Intézményvezető

06.

Mikulás kupa

 

03.-07.

Mikulás klubdélutánok

Osztályfőnökök

03.-07.

Nyugdíjas dolgozóink megajándékozása

Intézményvezető

07.

A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára közvetlenül a központi írásbeli felvételi vizsgát szervező – az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázat benyújtása esetén a pályázatban megjelölt – intézménybe.

Szilágyiné Márkus Mária

 

A betlehemi láng fogadása a Szent Erzsébet római katolikus templomban

Intézményvezető

intézményvezető-helyettes

 

Közmeghallgatás az aulában

Intézményvezető

11.

Az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázatok benyújtása.

Szilágyiné Márkus Mária

 

Idősek karácsonya (5. osztály)

 

14.

A tankönyvtámogatás módjának meghatározása. A szülők tájékoztatása a támogatás módjáról.

Lapu Márta

 

Karácsonyi koncert a Szent Erzsébet római katolikus templomban

Őszi Erika

21.

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap

 

24.-02.

Téli szünet

 

Január

03.

A téli szünet utáni első tanítási nap

 

03.

Faliújságot készít az 5. osztály

Lukács Dániel

07.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

09.

A NETFIT vizsgálatok megkezdése az 5-8. évfolyamokon

Lukács Dániel

19.

10.00

Egységes felvételi írásbeli vizsgák a kilencedik évfolyamos általános tantervű képzésre az érintett középfokú intézményekben

Szilágyiné Márkus Mária

24.

A magántanulók félévi vizsgája

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

24.

14.00

A pótló írásbeli felvételi vizsgák ideje

Szilágyiné Márkus Mária

25. 14.00

Osztályozó értekezlet

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

25.

Az első félév utolsó tanítási napja

 

28.

A második félév első tanítási napja

A félévi eredmények véglegesítése az e-naplóban

Osztályfőnökök

28.-02.02.

Szülői értekezletek: a féléves munka értékelése

Osztályfőnökök

Február

01.

Faliújságot készít a 6. osztály

Lapu Márta

01.

Félévi nevelőtestületi értekezlet

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

04.

Iskolagyűlés (A félév értékelése)

Intézményvezető

04.-08.

SzSzK, Intézményi tanács, Alapítvány tájékoztatás

Intézményvezető

06.

Nyelvöltögető- játékos nyelvi vetélkedő

Szigetiné Simon Rozália

07.

A központi írásbeli felvételi eredményéről értesítik a tanulókat

Szilágyiné Márkus Mária

14.

Farsangi bál az alsósoknak

Drabos Sándorné  DÖK

Osztályfőnökök

15.

Farsangi bál a felsősöknek

Drabos Sándorné  DÖK

Osztályfőnökök

18.

A 8. osztályosok felvételi lapjainak megküldési határideje

Szilágyiné Márkus Mária

21.

A szóbeli felvételik kezdete

Szilágyiné Márkus Mária

 

Zrínyi matematika verseny

Szilágyiné Márkus Mária

25.

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja

Terror háza

Drabos Sándorné

Szilágyiné Márkus Mária

25-01.

Pénz7 pénzügyi és vállalkozói témahét

Drabos Sándorné

Március

01.

Faliújságot készít a 7. osztály

Drabos Sándorné

04.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

04.

Munkaértekezlet, fogadóóra

Intézményvezető

Tantestület

14.

A szóbeli felvételik záró napja

Szilágyiné Márkus Mária

18.

Ideiglenes felvételi jegyzék

Szilágyiné Márkus Mária

15.

Nemzeti ünnep. Ünnepi műsort ad a 7. osztály

Drabos Sándorné

15.,16.,17.

Hosszú hétvége

 

19.-23.

Egészséghét (óvoda, iskola)

Zsolnai Nagy Zsuzsa

18.-22.

Fenntarthatósági témahét

Zsolnai Nagy Zsuzsa

21.-22.

A tanulói adatlapok módosítási lehetősége

Szilágyiné Márkus Mária

25.

A módosított adatlapok megküldése a Felvételi Központnak

Szilágyiné Márkus Mária

31.

A nyári időszámítás kezdete

 

Április

01.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

01.

Munkaértekezlet

Intézményvezető

01.

Faliújságot készít a 8. osztály

Szilágyiné Márkus Mária

08.-12.

Digitális témahét

Szilágyiné Márkus Mária

12.

„Szépség koldusa” József Attila verseny

„Ablak a világra” versmondó verseny

Tanítás nélküli munkanap

Szigetiné Simon Rozália

Péter Lászlóné

Seresné Velkei Bernadett

16.

A Holokauszt áldozatainak emléknapja

Holokauszt emlékközpont, Budapest

Szilágyiné Márkus Mária

17.

Tojásfa díszítés

Osztályfőnökök

17.

Bemutató óra

 

17. 14.00

Nevelési értekezlet

Intézményvezető

17.

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

18.

A tavaszi szünet első napja

 

22.

A Föld napja

Kalotaszentkirály

Szilágyiné Márkus Mária

24.

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

 

26.

A NETFIT vizsgálatok befejezése

Lukács Dániel

29.-30.

Tavaszi papírgyűjtés

Drabos Sándorné DÖK

30.

A középiskolák értesítése a felvételről vagy elutasításról

Szilágyiné Márkus Mária

30.

Májusfa díszítés

 

30.

A tankönyvrendelés lezárása  KELLO felületén

Lapu Márta

Május

1.

Munkaszüneti nap

 

5.

Anyák napja

Osztályfőnökök

6.

Munkaértekezlet, fogadóóra

Intézményvezető

10.

Madarak, fák napja

Seresné Velkei Bernadett

11.

Alapítványi gálaest

Nevelőtestület

22.

Idegen nyelvi mérés angol nyelvből a 6. és a 8. évfolyamon

Drabos Sándorné

Zsolnai Nagy Zsuzsa

29.

Kompetenciamérés a 6.-8. évfolyamon olvasás- szövegértésből és matematikából

Zsolnai Nagy Zsuzsa

Lapu Márta

Szilágyiné Márkus Mária

30.

A hittan és etika választás határideje

Osztályfőnökök

31.

Gyereknap (Tanítás nélküli munkanap)

DÖK

31.

A NETFIT vizsgálatok eredményeinek felvitele az informatikai rendszerbe

Lukács Dániel

Június

3.-4.

A nyolcadik osztályosok vizsgája

Intézményvezető

Szilágyiné Márkus Mária

3.

Pedagógusnap

A nyugdíjas pedagógusaink köszöntése

Intézményvezető

4.

Nemzeti összetartozás napja

Drabos Sándorné

5.

A Tóth Alapítvány pályamunkáinak

Szigetiné Simon Rozália

7.

Pályaorientációs nap (Tanítás nélküli munkanap)

 

10.

Pünkösdhétfő

 

12.

A nyelvi mérés eredményeinek közzététele az iskolai honlapon

Intézményvezető

Rendszergazda

13.

14.00

A magántanulók vizsgája

Osztályozó értekezlet

 

14.

Utolsó tanítási nap – „bolond ballagás”

Intézményvezető

Osztályfőnök

15.

10.00

Ballagás

Intézményvezető

Osztályfőnökök

21.

17.00

Tanévzáró

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

21.

A fenntartó, az intézményi tanács értesítése a tanévről

Intézményvezető

         

 

 Hétvégi házi feladat és írásbeli dolgozatok szabályai:

A házi feladatok mennyisége és tartalma évfolyamonként változik.

Szempontok:

Egyénileg a tanuló képes legyen megoldani

Az időráfordítás ne haladja meg első évfolyamon a 30 percet, 7-8. évfolyamon a 90 percet, a többi évfolyamon, ezekhez az arányokhoz igazodunk.

Az írásbeli feladatok mennyisége ellenőrizhető legyen a tanítási óra elején.

A szünetek idejére több feladat nem adható.

A hétvégére adott házi feladatok mennyisége nem haladhatja meg a hét közbeni házi feladatok mennyiségét.

Egyéni feladatok (kiselőadás, beszámoló, házi dolgozat) elvégzésére minimum egy hét rendelkezésre álló időt kell biztosítani.

Írásbeli számonkérés:

Szempontok

Írásbeli beszámoltatás funkciói, annak típusai szerint: röpdolgozat, záró dolgozat, témazáró dolgozat, mérőteszt, esszé stb.

Az egyes írásbeli beszámoltatás típusszerinti gyakorisága: tanítási óránként, félév és évvégén, tematikus egységek lezárásaként stb.

Az egyes beszámoltatási típusok rendje: röpdolgozat, max. 15 perc, témazáró dolgozat max.2x45 perc stb.

Az egyes beszámoltatási formák értékelésben betöltött szerepe: a röpdolgozat felelet értékű.

Az írásbeli beszámoltatás korlátozása: témazáró dolgozat előre bejelentve egy napon maximum kettő írathat. 

Az iskolai tanév 2018. szeptember 1-jétől 2019. augusztus 31-ig tart.