Oldal tetejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Bajza Lenke Általános Iskola
Bajza Lenke Általános Iskola
Bajza Lenke Általános Iskola
Bajza Lenke Általános Iskola
Bajza Lenke Általános Iskola

Bajza Lenke Általános Iskola Zsámbok

djBajza Lenke Általános Iskola 2116 Zsámbok, Bajza Lenke tér 17.

Telephone: +36-28-592-045

e-mail: zsambokblisk@bajza-zsambok.sulinet.hu

Get Adobe Flash player

Kövess minket a facebookon

A 2018/2019-es tanév helyi rendje

A 2018/2019. tanévben a tanítási év első tanítási napja 2018. szeptember 3. (hétfő) és utolsó tanítási napja 2019. június 14. (péntek). A tanítási napok száma száznyolcvanegy (181) nap.

A tanítási év első féléve 2019. január 25-ig tart. Az iskolák 2019. február 1-ig értesítik a tanulókat, kiskorú tanuló esetén a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.

A tanítási évben – a tanítási napokon felül – a nevelőtestület a tanév helyi rendjében meghatározott pedagógiai célra az általános iskolában hat munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel, amelyből egy tanítás nélküli munkanap programjáról – a nevelőtestület véleményének kikérésével – az iskolai diákönkormányzat jogosult dönteni, egy tanítás nélküli munkanap kizárólag pályaorientációs célra használható fel.

Tanítás nélküli munkanapok felhasználása:

1.     November 10., december 1., december 15.

2.     József Attila verseny (döntő) 2019. április 12.  (péntek)

3.     DÖK nap: Gyereknap 2019. május 24.(péntek)

4.     Pályaorientációs nap

Munkanap-áthelyezések:

2018. október 22. (hétfő) pihenőnap. Ezt a napot október 13-án (szombaton) dolgozzuk le.

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5.(hétfő).

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 3.(csütörtök).

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24.(szerda).

A 2018/2019-es tanév programjai:

Időpont

Esemény

Felelős

Szeptember

03.

Évnyitó

Péter Lászlóné

Szilágyiné Márkus Mária

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

03.

Faliújságot készít az 1. osztály

Péter Lászlóné

03.

Szakköri jelentkezések

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

Osztályfőnökök

03.-07.

Szülői értekezletek

A 8. osztályos tanulók és szülők tájékoztatása a felvételi eljárás rendjéről

Osztályfőnökök

Szilágyiné Márkus Mária

03.

A szakkörök indítása

Szakkörök vezetői

03.

A Tóth Alapítvány meghirdetése

Szigetiné Simon Rozália

10.

Az oktatásért felelős miniszter pályázatot hirdet az Arany János Tehetséggondozó Programba, az Arany János Kollégiumi Programba, valamint az Arany János Kollégiumi-Szakközépiskolai Programba történő jelentkezésről.

Szilágyiné Márkus Mária

10.-14.

SzSzK, Alapítvány, Intézményi tanács tájékoztatása

Intézményvezető

 

Útravaló ösztöndíjprogram pályázat beadási határideje

osztályfőnökök

21.

14.00

Honismereti vetélkedő

Szigetiné Simon Rozália

Felsős osztályfőnökök

26.

Tankerületi értekezlet a Művelődési Házban

Intézményvezető

26.-29.

Határtalanul! A hetedik osztályosok kirándulása Kalotaszentkirályon

Drabos Sándorné

28.

A tanmenetek leadási határideje

Őszi Erika

29.

Szüreti felvonulás 14.00

Intézményvezető

Október

01.

Zenei világnap

Őszi Erika

01.

Faliújságot készít a 2. osztály

Vas Edit

01.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

01.

Munkaértekezlet

Intézményvezető

04.

Héjja fénykép

Osztályfőnökök

05.

Megemléke                     Megemlékezés a nagyszünetben az aradi vértanúkról (4. osztály)

Tóthné Kisjuhász Judit

15.16.

Őszi papírgyűjtés

Drabos Sándorné

12.

Az első osztályos DIFER mérésre javasolt tanulók. Az igazgatók a Hivatal által meghatározott módon jelentik a Hivatalnak az érintett tanulók létszámát.

Péter Lászlóné

13.

Munkanap (október 22. hétfő ledolgozása)

Pedagógusok

19.

Az energetikai projekt átadása

Intézményvezető

19.

Nemzeti ünnepünkre emlékezünk (8. osztály)

Szilágyiné Márkus Mária

20.-23.

Hosszú hétvége

 

 

Pályaválasztási kiállítás Gödöllő

Szilágyiné Márkus Mária

26.

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

26.

Jelenteni az Oktatási Hivatalnak a DIFER vizsgálatban érintett tanulók létszámát.

Intézményvezető

27.

Egészségnap

Intézményvezető

28.

A téli időszámítás kezdete

 

31.

Az általános iskola tájékoztatja a nyolcadikos tanulókat a felvételi eljárás rendjéről

Szilágyiné Márkus Mária

November

10.29-10-31.

Őszi szünet

 

11.05.

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

 

05.

Faliújságot készít a 3. osztály

Seresné Velkei Bernadett

05.

Diákközgyűlés

Intézményvezető-helyettes

10.

Tóth tanár úr könyvbemutatója a tornateremben

Intézményvezető

12.

Fogadóóra, munkaértekezlet

Intézményvezető

14.-15.

Nyílt órák a szülőknek

 

15.

A tankönyvrendeléssel kapcsolatban a szülők és a tanulók tájékoztatása az ingyenesség feltételeiről (igénylés igénylőlap alapján)

Lapu Márta

16.

Az Oktatási Hivatal közzéteszi a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumi felvételit szervező gimnáziumok, továbbá a nyolcadik évfolyamosok számára írásbeli felvételit szervező középfokú intézmények jegyzékét.

Tóthné Kisjuhász Judit

Lapu Márta

Szilágyiné Márkus Mária

19.

Bemutató óra: Szilágyiné Márkus Mária

Nevelési értekezlet

Szülők akadémiája

18.00: dr. Pécsi Rita előadása

Intézményvezető

23.

Megküldeni az OH részére az országos kompetenciaméréshez szükséges adatokat.

Zsolnai Nagy Zsuzsa

Intézményvezető

30.

Tankönyvrendelés: az iskolai közösségek tájékoztatása a felmérés eredményéről

Lapu Márta

30.

A DIFER vizsgálatokat a kiválasztott tanulókkal eddig kell elvégezni

Péter Lászlóné

December

03.

Faliújságot készít a 4. osztály

Tóthné Kisjuhász Judit

03.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

03.

Munkaértekezlet

Intézményvezető

06.

Mikulás kupa

 

03.-07.

Mikulás klubdélutánok

Osztályfőnökök

03.-07.

Nyugdíjas dolgozóink megajándékozása

Intézményvezető

07.

A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára közvetlenül a központi írásbeli felvételi vizsgát szervező – az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázat benyújtása esetén a pályázatban megjelölt – intézménybe.

Szilágyiné Márkus Mária

07.

Adventi vásár

 

 

A betlehemi láng fogadása a Szent Erzsébet római katolikus templomban

Intézményvezető

intézményvezető-helyettes

10.

Közmeghallgatás az aulában

Intézményvezető

11.

Az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázatok benyújtása.

Szilágyiné Márkus Mária

12.

Idősek karácsonya (5. osztály)

Lukács Dániel

14.

A tankönyvtámogatás módjának meghatározása. A szülők tájékoztatása a támogatás módjáról.

Lapu Márta

14.

Karácsonyi koncert a Szent Erzsébet római katolikus templomban

Őszi Erika

21.

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap

 

24.-02.

Téli szünet

 

Január

03.

A téli szünet utáni első tanítási nap

 

03.

Faliújságot készít az 5. osztály

Lukács Dániel

07.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

09.

A NETFIT vizsgálatok megkezdése az 5-8. évfolyamokon

Lukács Dániel

19.

10.00

Egységes felvételi írásbeli vizsgák a kilencedik évfolyamos általános tantervű képzésre az érintett középfokú intézményekben

Szilágyiné Márkus Mária

24.

A magántanulók félévi vizsgája

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

24.

14.00

A pótló írásbeli felvételi vizsgák ideje

Szilágyiné Márkus Mária

25. 14.00

Osztályozó értekezlet

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

25.

Az első félév utolsó tanítási napja

 

28.

A második félév első tanítási napja

A félévi eredmények véglegesítése az e-naplóban

Osztályfőnökök

28.-02.02.

Szülői értekezletek: a féléves munka értékelése

Osztályfőnökök

Február

01.

Faliújságot készít a 6. osztály

Lapu Márta

01.

Félévi nevelőtestületi értekezlet

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

04.

Iskolagyűlés (A félév értékelése)

Intézményvezető

04.-08.

SzSzK, Intézményi tanács, Alapítvány tájékoztatás

Intézményvezető

06.

Nyelvöltögető- játékos nyelvi vetélkedő

Szigetiné Simon Rozália

07.

A központi írásbeli felvételi eredményéről értesítik a tanulókat

Szilágyiné Márkus Mária

14.

Farsangi bál az alsósoknak

Drabos Sándorné  DÖK

Osztályfőnökök

15.

Farsangi bál a felsősöknek

Drabos Sándorné  DÖK

Osztályfőnökök

18.

A 8. osztályosok felvételi lapjainak megküldési határideje

Szilágyiné Márkus Mária

21.

A szóbeli felvételik kezdete

Szilágyiné Márkus Mária

 

Zrínyi matematika verseny

Szilágyiné Márkus Mária

25.

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja

Terror háza

Drabos Sándorné

Szilágyiné Márkus Mária

25-01.

Pénz7 pénzügyi és vállalkozói témahét

Drabos Sándorné

Március

01.

Faliújságot készít a 7. osztály

Drabos Sándorné

04.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

04.

Munkaértekezlet, fogadóóra

Intézményvezető

Tantestület

14.

A szóbeli felvételik záró napja

Szilágyiné Márkus Mária

18.

Ideiglenes felvételi jegyzék

Szilágyiné Márkus Mária

15.

Nemzeti ünnep. Ünnepi műsort ad a 7. osztály

Drabos Sándorné

15.,16.,17.

Hosszú hétvége

 

19.-23.

Egészséghét (óvoda, iskola)

Zsolnai Nagy Zsuzsa

18.-22.

Fenntarthatósági témahét

Zsolnai Nagy Zsuzsa

21.-22.

A tanulói adatlapok módosítási lehetősége

Szilágyiné Márkus Mária

25.

A módosított adatlapok megküldése a Felvételi Központnak

Szilágyiné Márkus Mária

31.

A nyári időszámítás kezdete

 

Április

01.

Iskolagyűlés

Intézményvezető

01.

Munkaértekezlet

Intézményvezető

01.

Faliújságot készít a 8. osztály

Szilágyiné Márkus Mária

08.-12.

Digitális témahét

Szilágyiné Márkus Mária

12.

„Szépség koldusa” József Attila verseny

„Ablak a világra” versmondó verseny

Tanítás nélküli munkanap

Szigetiné Simon Rozália

Péter Lászlóné

Seresné Velkei Bernadett

16.

A Holokauszt áldozatainak emléknapja

Holokauszt emlékközpont, Budapest

Szilágyiné Márkus Mária

17.

Tojásfa díszítés

Osztályfőnökök

17.

Bemutató óra: Zsolnai Nagy Zsuzsa

Zsolnai Nagy Zsuzsa

17. 14.00

Nevelési értekezlet

Intézményvezető

17.

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

 

18.

A tavaszi szünet első napja

 

22.

A Föld napja

Kalotaszentkirály

Szilágyiné Márkus Mária

24.

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

 

26.

A NETFIT vizsgálatok befejezése

Lukács Dániel

29.-30.

Tavaszi papírgyűjtés

Drabos Sándorné DÖK

30.

A középiskolák értesítése a felvételről vagy elutasításról

Szilágyiné Márkus Mária

30.

Májusfa díszítés

 

30.

A tankönyvrendelés lezárása  KELLO felületén

Lapu Márta

Május

1.

Munkaszüneti nap

 

5.

Anyák napja

Osztályfőnökök

6.

Munkaértekezlet, fogadóóra

Intézményvezető

10.

Madarak, fák napja

Seresné Velkei Bernadett

11.

Alapítványi gálaest

Nevelőtestület

22.

Idegen nyelvi mérés angol nyelvből a 6. és a 8. évfolyamon

Drabos Sándorné

Zsolnai Nagy Zsuzsa

29.

Kompetenciamérés a 6.-8. évfolyamon olvasás- szövegértésből és matematikából

Zsolnai Nagy Zsuzsa

Lapu Márta

Szilágyiné Márkus Mária

30.

A hittan és etika választás határideje

Osztályfőnökök

31.

Gyereknap (Tanítás nélküli munkanap)

DÖK

31.

A NETFIT vizsgálatok eredményeinek felvitele az informatikai rendszerbe

Lukács Dániel

Június

3.-4.

A nyolcadik osztályosok vizsgája

Intézményvezető

Szilágyiné Márkus Mária

3.

Pedagógusnap

A nyugdíjas pedagógusaink köszöntése

Intézményvezető

4.

Nemzeti összetartozás napja

Drabos Sándorné

5.

A Tóth Alapítvány pályamunkáinak

Szigetiné Simon Rozália

7.

Pályaorientációs nap (Tanítás nélküli munkanap)

 

10.

Pünkösdhétfő

 

12.

A nyelvi mérés eredményeinek közzététele az iskolai honlapon

Intézményvezető

Rendszergazda

13.

14.00

A magántanulók vizsgája

Osztályozó értekezlet

 

14.

Utolsó tanítási nap – „bolond ballagás”

Intézményvezető

Osztályfőnök

15.

10.00

Ballagás

Intézményvezető

Osztályfőnökök

21.

17.00

Tanévzáró

Intézményvezető

Intézményvezető-helyettes

21.

A fenntartó, az intézményi tanács értesítése a tanévről

Intézményvezető

         

 

Eseménynaptár

Április 2019
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5